z-yprd@mail.grodno.by
Тэлефон: 8-(015-64) -24135
Факс: 8-(015-64)-23024

20 кастрычніка 2019

«Чайка» завяршыла сезон чэмпіянату вобласці па футболе матчам з камандай з Квасоўкі

У сонечны нядзельны дзень на стадыёне "Колас" Зэльвенская «Чайка» прымала гасцей з Квасоўкі - каманду «ПК ім. У.І. Крамко ».

Нагадаем, у мінулым сезоне супернік стаў лідэрам чэмпіянату вобласці-2018, у гэтым - увайшоў у тройку наймацнейшых у вышэйшай лізе. Таму матч абяцаў быць даволі няпростым.

Гульня пачалася вельмі актыўна. У першай палове тайма зельвенцы здолелі арганізаваць два небяспечныя моманты ля варот суперніка. Але, на жаль, лік нашы хлопцы адкрыць не змаглі. Першы гол гледачы ўбачылі на 14 хвіліне: галкіпер «аранжавых» не ўтрымаў злоўлены мяч у руках (0: 1).

У другім тайме, нягледзячы на ​​жорсткую барацьбу, з траўмамі і бурнымі спрэчкамі, нападамі і прэсінгам, ход гульні застаўся ранейшым. І пасля фінальнага свістка суддзі перамогу святкавалі госці.

З заканчэннем сезону футбалістаў «Чайкі» павіншаваў старшыня райвыканкама Дзяніс Альшэўскі. Дзяніс Аляксандравіч падзякаваў ігракам за насычаны цікавымі матчамі сезон і ўручыў капітану Аляксандр Сідараву сертыфікат на набыццё спартыўнага абмундзіравання.